sobota, 25 czerwca 2022r.

Agregat tynkarski – czym się kierować przy kupnie?

Agregat tynkarski - czym się kierować przy kupnie?

Tynk mieszać i nakładać można ręcznie. Taka czynność jest jednak bardzo czasochłonna. Opłacalne jest to wyłącznie w przypadku małych powierzchni. Jeśli jednak tynkowana ma być płaszczyzna znacznie większa, wówczas lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnej maszyny. Mowa tu o agregacie tynkarskim. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się to urządzenie oraz czym kierować się przy jego wyborze.

Co to jest agregat tynkarski?

To sprzęt, który służy do mechanicznego nakładania tynków. Co ważne, proces ten wykonywany jest w sposób ciągły. To zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. Na rynku dostępne są różne modele. Różnią się przede wszystkim rodzajem zastosowanej mieszarki. Mowa tu o mieszarkach suchych oraz mokrych. Agregaty tynkarskie składają się z kilku istotnych elementów. Jest to wspomniana już mieszarka, która służy do wymieszania ze sobą wszystkich składników, które składają się na masę. Poza mieszarką, agregaty tynkarskie składają się z pompy, sita, pistoletu lub węża natryskowego oraz sprężarki. Część modeli wyposażona jest również w zdalny układ sterowania.

Zastosowanie agregatów tynkarskich

Sprzęt ten staje się niemal niezbędny w przypadku prac związanych z tynkowaniem bardzo dużych powierzchni. Zastosowane urządzenia sprawa, że praca staje się o wiele wydajniejsza. Dzięki temu wszystkie czynności związane z tynkowaniem wykonać można znacznie szybciej w porównaniu z sytuacją, w której tynkowanie miałoby odbywać się ręcznie.

Czym kierować się, wybierając agregat tynkarski?

Pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim to, aby był on dopasowany do rodzaju wykonywanych prac. Aby tak było, zwrócić uwagę należy na kilka istotnych parametrów. Pierwszym jest rodzaj stosowanej zaprawy. Na rynku dostępne są agregaty dostosowane do różnych zapraw. Mogą być to agregaty do mieszanek sklepowych, przygotowywanych, strukturalnych czy wykończeniowych. Drugim istotnym parametrem jest sterowanie urządzeniem. Wyróżnić można tu agregaty tynkarskie sterowane ręcznie oraz automatyczne. Zdecydowanie łatwiejsza praca jest w przypadku agregatów automatycznych. Pod uwagę wziąć trzeba również wielkość zbiornika. Im większy, tym więcej tynku można nałożyć. Na rynku dostępne są agregaty posiadające zbiorniki od 50 do 130 kg. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Renomowani producenci agregatów tynkarskich oferują takie dodatkowe wyposażenie jak mieszak, czyszczak, wąż tłoczny oraz różnego rodzaju złączki i klucze.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Dobra pracownia RTG, czyli jaka?

1 października 2021

Złamanie kości, zwichnięcie stawów, uszkodzenie narządów wewnętrznych, stany zapalne tkanek – te wszystkie problemy zwierząt można zidentyfikować dzięki radiografii. Wcześnie podjęta interwencja oraz odpowiednio przeprowadzone procesy diagnostyczne zwiększają szanse na…

Czytaj więcej