niedziela, 21 lipca 2024r.

Ile kosztują implanty zębów?

unnamed file 1

Implanty zębowe są nowoczesnym rozwiązaniem, które zazwyczaj stosuje się w przypadku utraty uzębienia. Warto rozważyć implanty jeszcze przed ekstrakcją zęba, aby móc od razu uzupełnić braki. Choć w tym wypadku trzeba nastawić się na duży wydatek, bez wątpienia jest to jedna z najlepszym opcji, jaka obecnie jest dostępna na rynku. Kiedy warto zdecydować się na implanty zębowe oraz ile kosztują?

Implanty zębowe – dlaczego warto?

Implanty zębów Kraków to najnowocześniejszy sposób uzupełnienia braków w uzębieniu. Są to sztuczne korzenie, na których montowane są korony lub mostki. Ponieważ w 100% potrafią zastąpić prawdziwe zęby i niczym nie odróżniają się od pozostałych, zdrowych zębów, stanowią świetne rozwiązanie. Implanty są wygodne, praktyczne, dlatego można zapomnieć o tym, że w ogóle straciło się zęby.

Implantologia umożliwia odbudowę pojedynczych zębów lub pełnych łuków zębowych. Implanty zębowe doskonale imitują prawdziwe zęby, co bez wątpienia jest ich bardzo dużym atutem. Dają możliwość wygodnego spożywania posiłków, a także pozwalają na wyraźniejszą mowę. Będą doskonałym stabilizatorem dla ruchomych uzupełnień protetycznych. 

Jeżeli nie uzupełnimy braków zębowych na czas, mogą spotkać nas dość poważne konsekwencje takie jak migracja zębów sąsiadujących, zanik kości wyrostka zębodołowego, może również dochodzić do przeciążenia pozostałych zębów, w efekcie czego mogą się złamać lub być rozchwiane. 

Koszty implantów zębowych

Ze względu na to, że implanty zębowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, ich cena może znacząco się od siebie różnić. Ostateczne koszty będą zależeć również od doświadczenia oraz renomy wybranego lekarza stomatologa. 

Trzeba pamiętać, że każdy przypadek jest inny, więc dentysta będzie musiał dokonać indywidualnej wyceny implantów zębowych. Średnio za jeden implant trzeba zapłacić od 2500 – 4000 złotych w zależności od metody leczenia oraz zastosowanych materiałów. 

Mimo że implanty zębowe nie należą do najtańszych, co więcej nie można liczyć na wykonanie takiego zabiegu w ramach NFZ, to jest to inwestycja niezwykle opłacalna. Dzięki temu można bowiem cieszyć się z pięknych, zdrowych zębów na bardzo długi czas.

Wybór gabinetu stomatologicznego

Gdy decydujemy się na implanty zębowe, warto podjąć współprace z doświadczony, cenionym specjalistą, który ma dobre opinie wśród pacjentów. Nigdy nie wybierajmy dentysty, który stawia pierwsze kroki w dziedzinie implantologii, gdyż jakość jego usług może być niezadowalająca. 

Mając na uwadze wysokie koszty implantów zębowych oraz to, że jest to dość poważny zabieg, który będzie decydować o naszym wyglądzie i zdrowiu, warto wybrać specjalistę z wieloletnim doświadczeniem w branży, nawet gdy jego ceny będą wyższe.

Może spodobać Ci się również:

photo 1597047084897 51e81819a499cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOXx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2Nzc1ODkxMTQixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak kupić własne mieszkanie? Dlaczego nowoczesne mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących?

1 października 2023

Zastanawiasz się, jak wygląda zakup mieszkania, ponieważ nigdy wcześniej nie dokonywałeś takiej transakcji? Otóż proces dotyczący zakupu własnej nieruchomości nie jest skomplikowany pod warunkiem, że wiesz, jak on wygląda. Jeżeli…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady