sobota, 25 czerwca 2022r.

Jak dbać o implanty zębowe?

Jak dbać o implanty zębowe?

Wiedza o tym, że od prawidłowej higieny jamy ustnej zależy kondycja zębów, należy już do powszechnej. Wymaga ona jednak istotnych uzupełnień w przypadku implantów. O ile bowiem naturalne zęby stałe stosunkowo szybko dają nam sygnały ostrzegawcze, że mamy do czynienia z próchnicą lub chorobami przyzębia, implanty już nie. One nie chorują bowiem na próchnicę ani zapalenie miazgi. Ich szkliwo nie demineralizuje się. Nie posiadają unerwień, nie wykazują nadwrażliwości. Dlatego właśnie dbałość o nie musi być naprawdę systematyczna.  

Implanty zębowe – zalecana higiena po ich wszczepieniu 

Tuż po zabiegu transplantacji należy przede wszystkim zadbać o zachowanie sterylności rany pozabiegowej. Eksperci implantolodzy w mieście Kraków i innych dużych miastach oferują specjalistyczne poradnictwo i konsultacje pozabiegowe, w ramach których pacjent może zgłosić problemy ewentualnych osadów w miejscach szwów. Do dwu godzin po zabiegu nie wolno spożywać żadnych posiłków ani pić płynów. W pierwszej dobie ogranicza się również rodzaj spożywanych pokarmów, którymi powinny stać się chłodne, lekkie i łatwo przyswajalne produkty.

Implanty zębowe Kraków – zalecenia w codziennej pielęgnacji 

Już po siedmiu dniach od wykonania zabiegu wszczepienia można wrócić do rutynowej higieny jamy ustnej. Należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy na dobę. Do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych można używać irygatorów, nici dentystycznych i płynów do płukania ust. Specjaliści w dziedzinie implantologii w Krakowie sugerują, aby poprosić o indywidualną konsultację najlepiej dobranej techniki higieny stomatologicznej lekarza dentystę, który wykonał zabieg wszczepienia. Stomatolog ten weźmie pod uwagę problemy każdego z pacjentów.

Jakie materiały higieniczne zaleca się w codziennej pielęgnacji implantów 

Standardowo sugeruje się używanie miękkich, manualnych szczoteczek wielopęczkowych. Służą one do czyszczenia korony zęba. Bardzo ważny jest również właściwy dobór pasty bakteriobójczej, aby nie była ona zbyt ścierna w stosunku do szkliwa. Implantolodzy zalecają także używanie irygatorów wodnych. Obecnie dostępne są już produkty dedykowane właśnie posiadaczom implantów. Mimo, że jest to sztuczny ząb, warto pamiętać o tym, że jego niewłaściwa higiena może skutkować groźnym stanem zapalnym tkanek okalających. Taką sytuację chorobową określa się w stomatologii terminem periimplantitis. 

To bardzo groźna przypadłość, gdyż jej bezpośrednim skutkiem może być niezłączenie się wszczepu z kością lub cofania się dziąseł i groźnego wysunięcia metalowej konstrukcji. Implanty zębowe w mieście Kraków w okresie pozabiegowym standardowo poddawane są rutynowym kontrolom, dlatego nie należy obawiać się ani operacji, ani następujących po niej  indywidualnych konsultacji.

Może spodobać Ci się również:

Ile można mieć punktów karnych, aby nie stracić prawa jazdy?

Ile można mieć punktów karnych, aby nie stracić prawa jazdy?

28 lutego 2020

Ile można mieć punktów karnych, aby nie stracić prawa jazdy? Każdy kierowca wie, że za nieprzepisową jazdę może otrzymać nie tylko karę finansową w postaci mandatu, ale również punkty karne.…

Czytaj więcej