sobota, 30 kwietnia 2022r.

Jak nakładać bazę pod makijaż? Czy ten rodzaj kosmetyku jest konieczny?

unnamed file 1

Idealny makijaż wymaga dużo doświadczenia i umiejętności. Co więcej, aby twarz wyglądała naprawdę dobrze konieczne, jest używanie dobrych kosmetyków. Jednym z elementów, na który, powinniśmy zwrócić uwagę podczas wykonywania makijażu, jest baza. Dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej, a efekt jest jeszcze lepszy. Jednak jak należy nakładać bazę pod makijaż, żeby nie popełnić żadnych błędów.

Baza pod makijaż – jak ją prawidłowo nakładać?

Jeżeli planujemy stosować bazę pod makijaż, musimy wiedzieć, jak robić to prawidłowo. Podstawową kwestią, przed rozpoczęciem nakładania jakiegokolwiek kosmetyku jest stan cery, a dokładniej jej oczyszczenie. Skóra musi zostać dobrze oczyszczona, co jest bardzo istotne, jeśli chcemy o nią odpowiednio zadbać.

W momencie, gdy twarz jest gotowa, możemy zacząć nakładanie bazy pod makijaż. Tutaj należy zwrócić uwagę także na kierunek jej rozprowadzania. Gdy wyciśniemy niewielka ilość kosmetyku, trzeba go zacząć rozprowadzać od środka twarzy do zewnętrznej strony.

Baza powinna być nakładana delikatnie zwilżoną gąbeczką. Oczywiście czynność tę można wykonać także palcami, co znacznie przyspiesza zrobienie makijażu. Jednak, gdy chcemy wykonać make – up na jakąś specjalną okazję, warto zadbać o profesjonalne akcesoria do nakładania poszczególnych kosmetyków.

Dlaczego bazę pod makijaż należy dobierać indywidualnie?

Każdy rodzaj kosmetyku, powinien być dobierany indywidualnie. Jest to bardzo ważne, gdyż konkretny rodzaj cery wymaga innych produktów. Poza tym złe kosmetyki mogłyby doprowadzić do pogorszenia stany skóry na twarzy w momencie, gdy borykamy się z problemami skórnymi.

Wyróżniamy wiele rodzajów cery m.in. cera tłusta, cera trądzikowa, cera normalna, cera sucha. Do każdego rodzaju skóry trzeba zastosować inny kosmetyk. Dzięki temu zakryjemy wszelkie niedoskonałości tak jak należy, a twarz będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Czy baza pod makijaż jest konieczna?

To, czy zdecydujemy się na stosowanie bazy pod makijaż, zależy przede wszystkim od nas samych. Warto wiedzieć, że kosmetyk określany, jako baza nie zawsze jest konieczny. Tutaj można wybrać także puder mineralny, który również zakryje wszystko to, co chcemy ukryć.

Kobiety, które na co dzień wykonują makijaż nie zawsze, wykorzystują do tego cały zestaw kosmetyków, a jedynie te najpotrzebniejsze. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, kiedy makijaż ma być niecodzienny. Wtedy dobrze jest mieć w swojej kosmetyczce bazę pod makijaż, która sprawi, że twarz będzie wyglądać naprawdę olśniewająco.

Może spodobać Ci się również:

Dlaczego warto wybrać dietę klasyczną z rybami? Poznaj korzyści wynikające z regularnego jedzenia ryb

Dlaczego warto wybrać dietę klasyczną z rybami? Poznaj korzyści wynikające z regularnego jedzenia ryb

1 października 2021

Jedzenie ryb ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Dostarczają wielu niezbędnych witamin i minerałów, ale także są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Czy warto regularnie jeść ryby? Zdecydowanie! Jak zacząć?…

Czytaj więcej