piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jak otworzyć sklep internetowy?

unnamed file 1

W dobie pandemii część użytkowników przeszła na zakupy zdalne. Jak się okazuje to świetny sposób na przeprowadzenie transakcji, który może zastąpić tradycyjne chodzenie po dyskontach. W internecie dostępne jest wszystko – od żywności, produktów codziennego użytku czy ubrań, po zaawansowane akcesoria do pracy i zabawki. Dlatego znaczna część nowych firm planuje otworzenie własnej strony sprzedażowej. Czy prowadzenie sklepu jest łatwe? I jak rozpocząć działalność online?

Sklep internetowy – są jakieś ograniczenia?

Właściwie prowadzenie sprzedaży online nie wymaga spełnienia określonych warunków. W przypadku niektórych towarów mogą pojawić się dodatkowe ograniczenia wynikające z przepisów prawa. Leki, alkohole, amunicja oraz materiały strzelnicze będą wiązać się z koniecznością uzyskania dodatkowych zezwoleń. 

Czego potrzeba do prowadzenia sklepu? Przede wszystkim wsparcia informatycznego. Utworzenie dobrej strony internetowej oraz jej stały rozwój najlepiej powierzyć sprawdzonej osobie. Dobrze również, gdy współpracuje z nami kancelaria prawna. E-commerce to stosunkowo młoda dziedzina biznesu, która stale zaopatrywana jest o dodatkowe regulacje. Z doświadczonym specjalistą prawa, znacznie łatwiej można będzie prowadzić działalność…

Kto prowadzi sklep internetowy?

Sklep internetowy można prowadzić w dowolnej formie, z wyjątkiem spółki partnerskiej. Dlatego jeśli myślimy o rozwoju biznesu w internecie, możemy skorzystać z jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej, jawnej lub komandytowo-akcyjnej.

Rejestracja firmy jako działalność jednoosobowa wydaje się przy tym najprostszym rozwiązaniem. Aby zacząć pracę, wystarczy wysłać odpowiedni formularz do CEIDG i poczekać na wpis do rejestru przedsiębiorstw. W przypadku pozostałych form działalności spółkę trzeba zarejestrować w oddziale KRS – tutaj przyda się prawnik e-commerce, który ułatwi przejście koniecznych procedur!

Co z formą opodatkowania sklepu?

Właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej może wybrać spośród kilku form opodatkowania: ryczałtu, rozliczenia na zasadach ogólnych wg skali podatkowej oraz podatku liniowego. Zazwyczaj przedsiębiorcy stawiają na najprostsze rozwiązania, dzięki którym obsługa prawna sklepów internetowych będzie korzystna. 

Handel w internecie objęty jest progiem ryczałtu w wysokości 3% od zysków. Ta forma może być bardzo opłacalna, ze względu na niski podatek oraz stosunkowo prostą obsługę. Jednak ma ona pewne wady – nie można uzyskiwać przychodów z usług finansowych i ubezpieczeniowych, oraz korzystać z ulg przysługujących przy innych sposobach rozliczeń…

Sklep internetowy prowadzony w formie spółki prawnej, lub spółki komandytowo-akcyjnej musi odprowadzać podatek CIT. W takim przypadku kancelaria prawna e-commerce może być przydatna, ponieważ system rozliczeń jest już bardziej skomplikowany.

Może spodobać Ci się również:

photo 1587206667979 708ab47b5adcixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile kalorii ma pizza Carbonara?

1 lutego 2024

Smak pizzy zna chyba każdy z nas, choć nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jest to danie o wysokiej kaloryczności. Eksperci i dietetycy przestrzegają przed spożyciem nadmiernej ilości…

Czytaj więcej