poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Jaka jest różnica między kremem na dzień i na noc?

unnamed file 9

Z pewnością używasz jakiegoś kremu do twarzy. Masz w swojej kosmetyczce jeden? Stosujesz go rano przed intensywnym dniem i wieczorem po oczyszczeniu twarzy. Można dobrać uniwersalny krem, który będzie skutecznie pielęgnował Twoją cerę. Zwłaszcza jeżeli nie masz z nią żadnych problemów typu przesuszenie, podrażnienia, nadmiar zmarszczek, których chcesz się pozbyć. Możesz tez spróbować rozdzielić pielęgnację na tę poranną i wieczorną i zacząć stosować kremy na dzień i na noc. Taka pielęgnacja szybko zacznie przynosić widoczne efekty.

Nawet jeśli do tej pory uważałaś, że z Twoja cerą wszystko jest w porządku, przekonasz się, że jednak zawsze może być lepiej.

Podstawowe różnice kremu na dzień i na noc.

Zastanawiasz się po co Ci dwa kremy, skoro nawet słoiczki są podobne. Tak naprawdę różnice są znaczne. Już gołym okiem widać, że mają inną konsystencję. Inny jest też skład, a co za tym idzie właściwości i moc działania. Kremy zawsze dobieramy do swojego rodzaju cery. Najlepsze działanie mają te na bazie naturalnych składników zbędnej chemii. Te o organicznym składzie działają mocniej i kompleksowo ratują i likwidują niedoskonałości. Nie maskują problemów tylko stopniowo je usuwają.

Co takiego zawiera krem na noc?

Po całym dniu skóra potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Z wiekiem te procesy są coraz słabsze i sam sen to za mało. Dobry krem na noc może być konieczny. Jest gęstszy i wolniej się wchłania. W jego składzie znajduje się więcej tłuszczu i witaminy, które w nim się rozpuszczają. Oprócz witamin ma wiele składników odżywczych. Wszystko to kosztem ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego nie należy stosować kremu na noc w ciągu dnia, bo skóra nie jest właściwie chroniona np.: przed promieniami słońca. Może dojść w związku z tym do podrażnień.

Krem na dzień to łagodne uzupełnienie nocnej kuracji.

Kremy na dzień są lekkie i szybko się wchłaniają. Doskonale przyjmują na siebie warstwę makijażu. Nawilżają, regulują wydzielanie sebum, żeby twarz się nie świeciła. Dbają, żeby skóra nie była podrażniona, ujednolicają koloryt. Przede wszystkim mają chronić skórę twarzy. W ciągu dnia jest ona narażona na:

– przesuszenie (klimatyzacja, ogrzewanie),

– czynniki atmosferyczne (wiatr, mróz, zmienne temperatury),

– zanieczyszczenia (kurz, dym, smog, spaliny).

Już chyba nie zastanawiasz się czy naprawdę potrzebujesz obydwu, bo gołym okiem widać jakie zalety ma stosowanie różnych kremów naturalnych do twarzy.

 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jak otworzyć sklep internetowy?

1 grudnia 2021

W dobie pandemii część użytkowników przeszła na zakupy zdalne. Jak się okazuje to świetny sposób na przeprowadzenie transakcji, który może zastąpić tradycyjne chodzenie po dyskontach. W internecie dostępne jest wszystko…

Czytaj więcej