poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Jakie buty na grzyby? Zainwestuj w wygodne trekkingi marki Salomon

photo 1546367564 ade1880f8921cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzN3x8U2hvZSUyMGltcHJlZ25hdGlvbnxlbnwxfDB8fHwxNjYzNzQ5OTA3ixlibrb 1.2.1q80w1080

Sezon grzybowy w pełni, czas zatem udać się do lasu poszukać kilku borowików. Na tę okoliczność warto jednak wybrać solidne buty, które zabezpieczą nasze stopy przed czynnikami atmosferycznymi. Jesienna pogoda może mocno dać się we znaki, dlatego najlepiej postawić na pewne obuwie marki Salomon. Dlaczego warto je wybrać na grzyby?

Trekkingi na każdy teren

Obuwie Salomon Speedcross odznacza się wygodą i elegancją. To produkty, które łatwo dopasowują się do kształtu stopy i chronią ją przed działaniem chłodu oraz wilgoci. Sprawdzą się więc doskonale nie tylko na co dzień, lecz również podczas terenowego spaceru w poszukiwaniu dorodnych okazów grzybów.

Obuwie trekkingowe posiada specjalnie wyprofilowany bieżnik, który doskonale radzi sobie z każdym typem podłoża. Podczas grzybobrania to szczególnie istotne, ponieważ by dostać się do niektórych owocników, często będziemy zmuszeni pokonać nierówny teren. Obuwie Salomon Speedcross 5 świetnie radzi sobie również ze śliskimi powierzchniami, doskonale stabilizując stopę w trakcie marszu.

Na co zwracać uwagę w trakcie zakupów obuwia?

Kluczową kwestią przy wyborze butów terenowych będzie ich rozmiar. Jesienne warunki pogodowe są bardzo zmienne, dlatego najczęściej przygotowujemy się na każdy wariant. Na taki okres chętniej wybieramy grubszą skarpetę, dzięki której stopy będą jeszcze lepiej zabezpieczone. Obuwie na spacer po lesie musi więc być delikatnie większe, by nasza stopa się w nich zmieściła.

Znaczenie ma również kształt i wysokość cholewki. Do lasu lepiej zabierać produkty wysokie, które dodatkowo osłonią kostkę. W ten sposób zabezpieczymy całą powierzchnię stopy i dolną część kończyny przed działaniem wilgoci i czynników zewnętrznych. W butach marki Salomon łatwiej też pokonamy odcinki silnie zanieczyszczone patykami i ostrężynami.

Wodoodporne czy nieprzemakalne? Które będą lepsze?

Jeśli chodzi o obuwie trekkingowe, nie ma na rynku wariantów typowo wodoodpornych. Ta cecha przypisywana jest jedynie kaloszom, których struktura faktycznie całkowicie blokuje wilgoć z zewnątrz. Buty marki Salomon mogą jednak być nieprzemakalne, co znacznie ułatwi przemarsz po zaroszonej ścieżce.

Trzeba jednak pamiętać, że takich produktów nie warto narażać na bezpośrednie działanie wody. Ich wytrzymałość jest ograniczona i po otwartym kontakcie mogą natychmiast zamoknąć. Najlepiej dobrać produkty ze specjalną wodoszczelną membraną. Jeśli nie mamy takiej możliwości, można przed grzybobraniem zabezpieczyć zewnętrzną powierzchnię, stosując pastę lub specjalny impregnat.

https://woliniusz.pl/firm-pol-1470921164-Salomon.html

Może spodobać Ci się również:

Zmiana tablic rejestracyjnych po zakupie auta - kiedy nie jest konieczna

Zmiana tablic rejestracyjnych po zakupie auta – kiedy nie jest konieczna

22 stycznia 2020

Zakupowi samochodu towarzyszy obowiązkowa wizyta w powiatowym wydziale komunikacji, by dopełnić formalności związanych z rejestracją pojazdu na aktualnego właściciela. Rząd aut pozbawionych tablic rejestracyjnych na urzędowym parkingu to powszedni widok w…

Czytaj więcej