sobota, 17 września 2022r.

Kawa ziarnista – jak przechowywać? Jakich metod warto unikać?

Kawa ziarnista - jak przechowywać? Jakich metod warto unikać?

Filiżanka ulubionej kawa to dla wielu z nas początek dnia. Jednak oprócz samego picia bardzo ważny jest sposób jej przechowywania. Dobrze zabezpieczona kawa pozwoli na zachowanie walorów smakowych, dlatego koniecznie trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli nie wiemy jak to zrobić, warto skorzystać ze wskazówek, które pokażą nam, jak prawidłowo przechowywać kawę.

Kawa ziarnista – sposoby przechowywania

Kawa w postaci ziaren pozwala na dłuższe zachowanie jej właściwości. Większość osób na bieżąco mieli kawę, aby nie utraciła ona swojego smaku i aromatu. Kawa ziarnista costa coffe musi być przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Ważne jest, żeby stała ona w chłodnym miejscu z dala od światła. Dzięki temu zachowa ona jakość i będzie dalej smakować tak samo. Jeśli nie mamy pojemnika to ziarna kawy najlepiej przesypać do woreczka, który należy szczelnie zamknąć.

Warto pamiętać, żeby otworzona już kawa nie stała zbyt długo. Niestety taka sytuacja może spowodować, że nasz ulubiony napój nie będzie smakował tak, jak na początku. Maksymalny czas, przez jaki można przechowywać kawę ziarnistą to około 3 miesiące jednak przy regularnym piciu nie musimy się obawiać o termin jej przechowywania.

Kawa w zamrażalniku – czy to dobra metoda?

Otóż jeżeli mamy zbyt dużo kawy, której nie wypijemy przez najbliższe kilka miesięcy, warto ją zamrozić. Potrzebne są do tego jedynie woreczki lub specjalne pojemniki. W momencie, kiedy będziemy chcieli napić się kawy, wystarczy wyjąć zamrożone ziarna i je zmielić.

Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które lubią robić zapasy lub kupują większe ilości ulubionej kawy po cenach promocyjnych. Podczas mrożenia dobrze jest podzielić ziarna, tak, aby za każdym razem nie otwierać całego woreczka, ponieważ tutaj liczy się szczelne przechowywanie, aż do momentu użycia.

Jak nie przechowywać kawy ziarnistej?

Niektóre osoby nie zwracają uwagi na to, w jaki sposób przechowują kawę. Niestety nie pomoże to zachować świeżości nawet najlepszej kawy. Niedomknięte pojemniki lub otwarte opakowanie z kawą to nieprawidłowe sposoby jej przechowywania.

Jeśli kawa znajduje się w lodówce, trzeba dopilnować, żeby była dobrze zamknięta, ponieważ może przejąć zapachy innych produktów, które są w lodówce. Kawa musi być zamrożona, dlatego też nie wolno trzymać jej w części, gdzie żywność jest tylko chłodzona.

Kawa nie powinna być też mielona w większych ilościach. Wtedy straci część smaku, a trzymanie jej w szczelnym pojemniku może nie dać prawie żadnych rezultatów.

Może spodobać Ci się również:

Najbardziej popularne metody zdobienia butelek szklanych

Najbardziej popularne metody zdobienia butelek szklanych

7 października 2020

Szklane, bezbarwne butelki również mają swój urok, jeśli jednak chcemy by nasz produkt wyróżnił się spośród innych, można jego opakowanie dodatkowo przyozdobić. Materiał świetnie nadaje się zarówno do nanoszenia subtelnych…

Czytaj więcej