niedziela, 21 lipca 2024r.

Laserowe usuwanie naczynek – ile zabiegów potrzeba?

unnamed file

Laserowe zamykanie naczynek cieszy się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić, gdyż jest bardzo skuteczne. Jest to zabieg medycyny estetycznej, na który decyduje się coraz więcej osób, mających problemu z pękającymi, mało estetycznymi naczynkami na twarzy, ale także na innych częściach ciała. Jakie efekty daje zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

Jak to działa?

Laserowe usuwanie naczynek Kraków polega na oddziaływaniu na skórę specjalnego lasera o odpowiedniej mocy. Specjalista dobiera jego moc oraz długość fal, dzięki temu możliwa jest selektywna absorpcja jego światła przez krew, która znajduje się w naczynkach. 

W ten sposób dochodzi do obkurczenia się całego naczynka, którego widoczność zostaje zredukowana. Laser jest bardzo skuteczny w przypadku takich problemów dermatologicznych i bez wątpienia warto rozważyć takie rozwiązanie.

Dla kogo zabieg laserowego usuwania naczynek będzie skuteczny?

Problem związany z popękanymi naczynkami dotyczy bardzo wielu osób na całym świecie. Choć jest to problem typowo estetyczny, niektórym potrafi spędzać sen z powiek. Obecnie można jednak w dość prosty sposób pozbyć się takiego problemu. 

Laserowe usuwanie naczynek to dobry wybór dla osób posiadających wrażliwą, delikatną skórę twarzy, która jest podatna na podrażnienia i posiada widoczne, popękane naczynka krwionośne. Seria zabiegów laserowych powinna rozwiązać problem. Dzięki nim naczynka widocznie bledną, pierwsze efekty można zaobserwować już po wykonaniu pierwszego zabiegu.

Wskazania do zabiegu

Popękane naczynka krwionośne to nie jedyne wskazanie do wykonania zabiegu laserowego, bo równie dobrze można wyleczyć za jego pomocą także inne dolegliwości takie jak rumień, wiotkość skóry, płytkie zmarszczki, naczyniaki starcze, trądzik różowaty i nie tylko.

Przed zabiegiem oczywiście musimy przejść konsultację lekarską, podczas której specjalista wykluczy wszystkie przeciwwskazania, oceni stan żyłek, ich głębokość osadzenia w skórze itp. Dopiero na tej podstawie będzie w stanie dobrać odpowiednie parametry lasera, aby zabieg był skuteczny i co równie ważne bezpieczny. 

Warto pamiętać, że około 14 dni przed zabiegiem należy zaprzestać spożywania ziół światłouczulających oraz niektórych leków, o czym bez wątpienia poinformuje nas lekarz na konsultacji. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1648119245251 1cd322c9a949cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxrZXlzJTIwdG8lMjB0aGUlMjBhcGFydG1lbnQlMjBmbGF0c3xlbnwxfDB8fHwxNjU2NDQzNDA4ixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje kawalerka? Czy taka inwestycja jest opłacalna dla każdego?

1 czerwca 2022

Koszty zakupu mieszkania w dzisiejszych czasach wcale nie są małe. Rosnące ceny powodują, że wzrasta także wartość nieruchomości, co ma oczywiście bardzo niekorzystny wpływ na finanse potencjalnych kupców mieszkań. Duże…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady