sobota, 25 czerwca 2022r.

Laserowe zamykanie naczynek, czyli skuteczny sposób na problemy skórne. Na czym polega zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek, czyli skuteczny sposób na problemy skórne. Na czym polega zabieg?

Rozszerzone naczynka zdarzają się często w mniejszym lub większym stopniu, a objawiają się nieestetycznymi pajączkami na skórze i zaczerwienieniem. W większości przypadków występują w obrębie twarzy, najczęściej na nosie i policzkach. Sposobem na pozbycie się problemu jest zamykanie naczynek laserem.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe usuwanie naczynek w Krakowie to zabieg, który polega na podgrzewaniu krwi w rozszerzonym naczynku do odpowiedniej temperatury, co spowoduje obkurczenie ścianek naczynia krwionośnego i jego zamknięcie.

Zabieg zamykania naczynek za pomocą lasera przynosi stałe efekty, ale dla optymalnych efektów zabieg należy powtórzyć przynajmniej trzykrotnie w odstępach czasu około 3 miesiące pomiędzy sesjami.

Jak przebiega laserowe zamykanie naczynek?

Każdy zabieg laserowy musi zostać poprzedzony wywiadem lekarskim w celu ustalenia kondycji skóry i możliwości przeprowadzenia zabiegu. Lekarz w przypadku rozszerzonych naczynek dokonuje oceny przebarwień i średnicy, ilości oraz kolory naczynek do leczenia.

Na podstawie wywiadu lekarskiego dobierana jest właściwa długość promienia laserowego, który zostanie użyty podczas naświetlania naczynek. Ustalane są także takie parametry, jak rodzaj filtra, ilość impulsów, wysokość energii, długość trwania impulsu oraz długość przerw między nimi.

Szczególnie, gdy jest to pierwszy zabieg laserowy pacjenta, należy wykonać próbę laserową. Ma to na celu sprawdzenie, czy parametry są optymalnie dobrane dla danego pacjenta oraz czy nie występują reakcje niepożądane.

Laserowe usuwanie naczynek w Krakowie odbywa się kilkuetapowo. Wpierw skóra musi zostać oczyszczona z makijażu i zanieczyszczeń poprzez mycie i peeling. Następnie oczy pacjenta zostają zasłonięte specjalną osłoną. Lekarz przykłada do skóry twarzy pacjenta głowicę i uwalnia wiązkę promieniowania laserowego.

Postępowanie po zabiegu zamykania naczynek

W przypadku zamykania naczynek laserem, jak przy wszystkich zabiegach laserowych, należy po wykonaniu unikać wystawiania skóry na gwałtowne zmiany temperatur oraz działanie promieni UV. Mocnego słońca, sauny oraz solarium powinno unikać się przez minimum cztery tygodnie.

Należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, stosując delikatny krem nawilżający. Krem należy stosować kilka razy dziennie. Nie powinno się także nakładać makijażu w miejscach, w których zamknięto naczynka. Nie należy używać środków drażniących, jak kosmetyki na bazie alkoholu oraz peelingi.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Ile kosztuje nadajnik gps do samochodu?

1 lutego 2021

Mimo że w dzisiejszych czasach kradzieże samochodów zdarzają się dużo rzadziej, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, bez wątpienia warto zdecydować się na zabezpieczenie swojego pojazdu. Kiedy zamontowanie…

Czytaj więcej