sobota, 30 kwietnia 2022r.

Metoda na walizkę – jak ukraść samochód w 6 sekund

unnamed file 3

Chociaż dziś kradzież samochodu nie jest takim prostym zadaniem, jak miało to miejsce dekadę czy dwie temu, to w dalszym ciągu niestety dochodzi do takich przestępstw. Co więcej, złodzieje wykorzystują do tego celu nowoczesną technologię. Czy można ukraść nowy, drogi samochód w 6 sekund? 

Kradzież w 6 sekund

Nowoczesne samochody posiadają szereg zabezpieczeń, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka kradzieży. Lokalizator gps radiowy, immobilajzer, alarm, dodatkowe zabezpieczenia przed odholowaniem samochodu, niekiedy nawet takie rozwiązania to za mało, aby móc uchronić się przed kradzieżą. 

Jak działa kradzież metodą na walizkę? To sposób na to, aby w zaledwie kilka sekund uruchomić silnik najnowszego pojazdu. Jest to możliwe za pomocą specjalnego urządzenia, które mimo, że jest bardzo drogie, to jego zakup złodziejom bardzo szybko się zwraca. 

Jak to możliwe?

Rozwiązania technologiczne, które dotychczas były wykorzystywane przez służby specjalne, wywiadowcze niestety wpadły w niepowołane ręce, przez to złodzieje obecnie wykorzystują sprzęt do nielegalnych procederów, jakim są kradzieże luksusowych aut. 

Oczywiście jest pewien sposób na to, aby się przed tym uchronić. Mowa o specjalnym gps do namierzania samochodu TopGUARD. To system opracowany oraz wyprodukowany w Polsce, a więc dostosowany do realiów, jakie panują w kraju. W końcu w każdym państwie złodzieje działają na swój specyficzny sposób, posiadają charakterystyczne metody, którym system skutecznie przeciwdziała. 

Czy można zabezpieczyć skutecznie samochód przed kradzieżą?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy przypadek jest inny. Obecnie złodzieje posiadają różne zaawansowane technologie, które umożliwiają im kradzież nowych, luksusowych samochodów. Niekiedy się to udaje, innym razem auto zostaje znalezione i to w bardzo krótkim czasie. 

Ważne jest to, aby owe zabezpieczenia posiadać, wówczas będziemy mogli spać spokojniej. Im więcej utrudnień dla złodziei, tym lepiej, gdyż mogą skutecznie się zniechęcić i kradzież w ten sposób zostaje udaremniona. 

 

Chociaż złodzieje korzystają ze zdobyczy nowoczesnej technologii, to nie zawsze ich metody okazują się skuteczne. Mimo, że może nam się wydawać, że podstawowe zabezpieczenia powinny w zupełności wystarczyć, prawda jest taka, że nie zawsze będą w stanie dobrze spełnić swoją funkcję. Nie można na 100% przygotować się do tego, że nasze auto zostanie skradzione. Mimo wszystko monitoring pojazdu na pewno będzie podnosił jego bezpieczeństwo.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Ile kosztuje karma dla szczeniaków? Jaka karma dla szczeniąt jest najlepsza?

1 grudnia 2021

Szczenięta w przeciwieństwie do dorosłych psów wymagają dużo więcej naszej uwagi. Poświęcenie czasu na zabawę oraz zapewnienie małemu psu wszystkiego, co jest niezbędne to podstawowa rzecz, jeżeli zależy nam na…

Czytaj więcej