niedziela, 27 listopada 2022r.

Monitoring pojazdów gps – jak działa?

unnamed file 5

Monitoring gps to nie tylko sposób nawigacji danego pojazdu, ale także możliwość odnalezienia samochodu, jeżeli zostanie skradziony. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na instalację nadajnika gps, co znacznie zwiększa szanse na odzyskanie auta. Jaki system wybrać, aby był skuteczny?

System monitoringu od polskiego producenta

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy system monitoringu pojazdów będzie działał skutecznie i umożliwi nam odzyskanie samochodu. Bardzo ważne jest to, aby podczas zakupu takiego sprzętu nie kierować się wyłącznie ceną, aczkolwiek brać pod uwagę przede wszystkim jakość nadajnika. 

Wybierając system monitoringu radiowego, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z oferty polskiego producenta, gdyż taki nadajnik będzie w 100% dostosowany do realiów krajowych. Dzięki temu jest większa szansa na to, że sprawdzi się w razie konieczności i złodziej nie będzie w stanie zagłuszyć sygnału radiowego.

Najważniejsze jest to, aby system monitoringu posiadał własna częstotliwość radiową, gdyż tylko w tym wypadku będzie można odzyskać pojazd.

Skuteczny sposób odzyskiwania pojazdów

Chcąc uchronić swój samochód przed kradzieżą, należy wybrać odpowiedni model nadajnika. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będzie system autorski, pasywny, działający na podstawie własnej sieci radiowej. 

Nie warto podczas takich zakupów sugerować się wyłącznie ceną, czy decydować się na zakupy na aukcjach internetowych. Nawet gdy będziemy musieli ponieść wyższe koszty, warto wybrać droższy gps radiowy o własnej sieci radiowej. Tylko taki system pozwoli na szybkie i proste odzyskanie skradzionego auta. 

W razie uprowadzenia samochodu właściciel po prostu wysyła zawiadomienie do centrum monitoringu, następnie nadajnik zostaje wybudzony i ustala położenie pojazdu. Zgłoszenie o kradzieży zostaje przekazane do organów ścigania, które ustalają dokładny adres oraz interweniują.

Czy nadajnik gps to dobry wybór?

Mimo że system monitoringu pojazdów nie uchroni naszego samochodu bezpośrednio przed kradzieżą, to pozwoli na jego szybkie odzyskanie. Bez wątpienia jest to bardzo dobry wybór, jednak pod warunkiem, że wybierzemy gps, którzy posiada własną sieć radiową. Tylko wtedy bowiem, można mieć pewność, że gps zadziała, jak należy i nie zostanie zagłuszone przez złodziei.

Choć w dzisiejszych czasach kradzieże samochodów nie zdarzają się już tak często, jak miało to miejsce 10-20 lat temu, to będąc w posiadaniu droższego auta, warto je odpowiednie zabezpieczyć. Niestety złodzieje dysponują dziś bardzo nowoczesnymi metodami kradzieży, przed którymi warto dobrze się zabezpieczyć.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest detailing? Auto detailing - jak zacząć?

Co to jest detailing? Auto detailing – jak zacząć?

9 lipca 2020

Bez samochodu nie wyobrażamy sobie życia, dlatego otacza nas coraz więcej miejsc, które mogą nam pomóc zadbać o nasz środek transportu. W tym celu możemy skorzystać z auto detailingu np. w Krakowie.…

Czytaj więcej