wtorek, 09 lipca 2024r.

Skuteczne pozyskiwanie pracowników – jak to zrobić?

unnamed file 1

Znalezienie dobrego pracownika, to umiejętność, którą mogą się pochwalić nieliczni rekruterzy. W jaki sposób można sprawnie i szybko znaleźć odpowiadającego nam kandydata? Jakich błędów unikać w ogłoszeniach o pracę? 

Poszukuję pracownika od zaraz

Pracownik potrzebny od zaraz! To częsty błąd, który wpływa na znaczne obniżenie jakości pozyskiwanych kandydatów w procesie rekrutacyjnym. Planujmy rekrutację z wyprzedzeniem! W ten sposób znacznie minimalizujemy ryzyko trafienia na nieuczciwego kandydata, a sam proces rekrutacyjny nie jest przeprowadzany w pośpiechu, dzięki czemu doświadczony rekruter wyłapie ewentualne nieprawidłowości już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej.

Procesy rekrutacyjne przygotowywane „na już” są niedokładne i mogą zostać przeprowadzone nieprawidłowo, ze szkodą nie tylko dla kandydata, ale przede wszystkim dla pracodawcy. Zatrudniając pracownika, który zwolni się po pierwszym miesiącu pracy, znów trzeba całą rekrutację organizować od początku.

Portale dla pracodawców

Portal dla pracodawców, który umożliwia stworzenie bazy CV kandydatów to wygodny i skuteczny sposób na zatrudnienie właściwej osoby. Dzięki stałemu dostępowi do bazy CV można w dowolnym momencie wybrać interesujące nas CV i zadecydować o kontakcie z kandydatem. 

Co więcej, takie bazy są bezpieczne i ryzyko wycieku danych potencjalnych kandydatów jest niewielkie. Wszelkie nieprawidłowości można zgłosić odpowiednim osobom, zajmującym się administracją portalu. 

Gdzie szukać pracowników, którzy zostaną w firmie na dłużej?

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie możliwości rekrutacyjnych, jakie umożliwiają media społecznościowe np. Facebook i LinkedIn. Za pośrednictwem tego ostatniego, bez problemu nawiążesz kontakt ze specjalistami, którzy w obecnym momencie są zainteresowani zmianą pracy. 

Wystarczy, że przygotujesz dla nich atrakcyjną cenowo ofertę i zaciekawisz ich na tyle, by zechcieli wziąć udział w procesie rekrutacji. Co więcej, jesteś w stanie przeanalizować dowolny profil potencjalnego kandydata i na tej podstawie wstępnie określić, czy to jest osoba, której poszukujesz.

Można również szukać pracowników za pomocą ofert o pracę na Facebooku, jednak w tym przypadku ważna jest systematyczność w sprawdzaniu odpowiedzi na ofertę oraz odpisywanie na wiadomości zainteresowanych kandydatów. 

Sposobów na pozyskiwanie pracowników w dobie rewolucji cyfrowej jest sporo, wystarczy poświęcić czas na zbadanie potrzeb rynku i działania konkurencji, by wybrać najlepszy i najbardziej skuteczny sposób rekrutacji pracowników dla swojej firmy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1489980557514 251d61e3eeb6ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Zachowaj dobry słuch pracując w głośnym miejscu. Jak stopery do uszu wpływają na słuch?

1 czerwca 2024

Przestrzeganie zasad BHP w miejscu pracy to niezwykle istotny czynnik. Takie regulacje mają głównie na celu dobro pracownika i ochronę jego zdrowia. Warto wiedzieć, że jednym z najczęstszych zagrożeń istniejących…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady