poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Styl rustykalny – co to jest? Z jakim innym stylem możemy go połączyć?

Styl rustykalny - co to jest? Z jakim innym stylem możemy go połączyć?

Wykończenie domu to bardzo ważna kwestia, która musi być dokładnie przemyślana. Wynika to z tego, że to my będziemy tam mieszkali, a więc wystrój powinien być dopasowany do naszych wymagań. Jeżeli zależy nam na tradycyjnej aranżacji, a zarazem takiej, która nawiązuje do dawnego wiejskiego wystroju, powinniśmy wybrać styl rustykalny.

Styl rustykalny – czym się charakteryzuje?

Wnętrza pełne ciepła i elegancji, ale również dążące do naturalności to właśnie jest styl rustykalny. Niesamowita sceneria, którą możemy znaleźć w niejednym domu, potrafi zaskoczyć każdego. Dlatego też taki wystrój jest coraz bardziej popularny.

Główny charakterystyczny element to drewniane meble, które zazwyczaj nie są malowane, co sprawia, że wyglądają wyjątkowo i oddają piękno natury. Taka zabudowa to podstawa, jeśli chodzi o rustykalizm. Warto więc zaaranżować w ten sposób pomieszczenia, w tym także salon, gdzie idealnie sprawdzi się ława rustykalna.

Należy wiedzieć, że styl rustykalny jest bardzo podobny do industrialnego. I chociaż na początku możemy nie dostrzec różnic to jednak one, istnieją i są zauważalne. Pierwszy styl nawiązuje do mieszkań z dawnych czasów, natomiast drugi łączy się z nowoczesnością.

Łączenie stylów, czy to możliwe?

Owszem takie połączenie jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać świetny efekt, na który czekamy. Dla tych, którzy nie lubią monotonii, będzie to trafna decyzja, ponieważ będą mogli w ten sposób wyrazić siebie.

Duże i przestronne pomieszczenia wraz z ciepłymi drewnianymi dodatkami to świetne połączenie, którym zachwycimy naszych gości. Salon to miejsce, gdzie najczęściej zapraszamy znajomych dlatego też, musimy zadbać o każdy szczegół np. podręczna ława industrialna.

Szafka rtv industrialna lub ława loft wraz z innymi meblami będzie się idealnie prezentowała. Oczywiście tutaj może się także znajdować szafka rustykalna, ponieważ chodzi tu o to, by wszystko ze sobą w pewnym sensie pomieszać. Tak więc bez znaczenia będzie to czy w salonie stanie szafka rtv loft, czy inna.

Urządzanie pomieszczeń – czy kolejność ma znaczenie?

To, w jakiej kolejności zaczniemy urządzanie, zależy wyłącznie od nas. Pierwsze kroki możemy skierować do sypialni, gdzie spędzamy sporo czasu. Trzeba pamiętać o tym, żeby to miejsce było przede wszystkim przytulne. Nawet niewielkie dodatki tj. szafka nocna industrialna mogą dużo zmienić.

Dodatkowo szafka nocna loft nie musi być skonstruowana jak inne tradycyjne półki, a jej konstrukcja może być niecodzienna. Jeśli jednak nie chcemy zaczynać od sypialni, możemy wybrać każde inne pomieszczenie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Kawa z palarni kawy i cascara, czyli jak wykorzystać pozorny „odpad” ze skórek ziaren kawowca?

1 sierpnia 2021

Wydawałoby się, że z rośliny kawowca można właściwie tylko pozyskać ziarna na aromatyczną czarną kawę. Jednak matka natura jest szczodra, a człowiek obdarzony smakiem i kreatywnością. W ten sposób łącząc…

Czytaj więcej