niedziela, 21 lipca 2024r.

Szycie na miarę – ile to kosztuje? Jak to wygląda?

Szycie na miarę - ile to kosztuje? Jak to wygląda?

Dobranie odpowiedniego do męskiej sylwetki garnituru to nie lada wyzwanie, nawet dla doświadczonych doradców. Zdecydowana większość z nich jest bowiem szyta według konkretnego wzoru, w który nie każdy mężczyzna się wpasuje. Rozwiązaniem jest garnitur na miarę, który przygotowany zostanie specjalnie dla danej osoby. Jak wygląda szycie i ile to kosztuje?

Strój skrojony na miarę

Panowie, którzy źle wspominają wszelkie wyjścia do sklepu po nowe ubrania, powinni rozważyć szycie u krawca. Zazwyczaj spotykają się oni z problemem zbyt długich lub krótkich spodni oraz niedopasowanej do sylwetki marynarki. Garnitur na zamówienie eliminuje wszystkie tego typu problemy. Mężczyzna może nie tylko wybrać wzór, ale również kolor. To on decyduje, co strój powinien podkreślać, a jakie mankamenty zakrywać.

Kto szyje garnitury?

To zadanie dla krawca, który specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu właśnie tej części garderoby. Powinien mieć on duże doświadczenie w swojej pracy, a poza umiejętnością szycia wykazać się także fantazją i smykałką do współtworzenia wraz z klientem projektu. Nie wszyscy panowie zdają sobie sprawę z tego, że garnitur może mieć różne kroje i może być wykonany z różnego typu materiałów. Krawiec powinien umieć dobrać je indywidualnie, pod klienta.

Ile to kosztuje?

Koszt zakupu garnituru w salonie mody to wydatek rzędu od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonany, z jakiej pochodzi kolekcji, oraz od jakiego producenta. U krawca natomiast nie płacimy za markę, a za konkretną jakość produktu i robociznę fachowca. Musimy jednak liczyć się z wydatkiem od tysiąca złotych wzwyż. Wszystko zależy nie tylko od rodzaju garnituru, ale także stawki, jaką policzy sobie salon. Różnią się one w zależności od miast, ale również tego, czy jest to podstawowa działalność krawca, czy jego dodatkowe zajęcie.

Jak to wygląda?

Na pierwszym spotkaniu fachowiec omówi z nami projekt oraz zdejmie z nas miarę. Następnie będziemy musieli stawić się na kilku przymiarkach – ich ilość zależna jest od potrzeb własnych i krawca. Wszystko po to, aby ubiór był jak najlepiej uszyty. Szycie garniturów na miarę to jednak długotrwały proces i musimy liczyć się z tym, że na strój będzie trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od natężania pracy krawca. W sezonie ślubnym z pewnością będziemy musieli poczekać nieco dłużej na to, aż wymarzone ubranie trafi w nasze ręce.

Może spodobać Ci się również:

photo 1501504905252 473c47e087f8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NHx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk3ixlibrb 4.0.3q80w1080

Studia podyplomowe – co dają? Dlaczego warto studiować na uczelni wyższej?

1 stycznia 2024

Chęć kształcenia się jest spowodowana tym, że chcemy w przyszłości pracować na naprawdę dobrym stanowisku. Co więcej, pracę w wymarzony zawodzie często umożliwiają wyłącznie studia wyższe. Jeśli posiadasz już wykształcenie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady