sobota, 20 lipca 2024r.

Windykacja B2B – jak odzyskać należności?

Windykacja B2B - jak odzyskać należności?

Opóźnienia w płatności faktur czasem przeradzają się w sytuacje, gdzie odzyskanie należności samodzielnie jest niemożliwe. Wiadomości i telefony są ignorowane. W takiej sytuacji często jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z windykacji. Sprawdza się ona doskonale w sektorze B2B.

Czy wielkość należności ma znaczenie?

Wielu przedsiębiorców myśli, że przy małych należnościach nie ma sensu fatygować się o spłacenie należności. Wydaje im się, że koszty kancelarii prawnej w Krakowie, Warszawie czy innej miejscowości będą zbyt duże. Jednak nie ma tak naprawdę minimalnego progu, od którego warto skorzystać z pomocy windykatora. Jeśli masz problem z dłużnikiem, to dobrze jest skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Wiele firm zajmujących się windykacją opiera swój model działalności bezzaliczkowo — oznacza to, że płacisz, tylko jeśli uda Ci się odzyskać należność. Taka forma współpracy jest bezpieczna dla przedsiębiorców, bo oni nic nie ryzykują, mogą tylko zyskać.

Oczywiście im większa jest kwota, tym większa jest motywacja przedsiębiorcy do podjęcia działań prawnych. Jednocześnie warto walczyć o swoje prawa i egzekwować nawet mniejsze należności.

Jak można odzyskać należności? Rodzaje windykacji

Najprostszym i szybkim rozwiązaniem jest windykacja polubowna. Polega ona na tym, że kancelaria przekonuje dłużnika do spłaty długu lub zawarcia ugody (w przypadku większych należności). Bardzo często dłużnik, który ignorował osobiste wezwania do zapłaty, szybko odpowiada na działania firm windykacyjnych.

Natomiast jeśli nie uda się rozwiązać sprawy polubownie, wtedy firma windykacyjna kieruje sprawę na drogę sądową. Jej skutkiem jest uzyskanie nakazu zapłaty, a następnie przeprowadzenie egzekucji należności. Wiele kancelarii oferuje pomoc również na tym etapie — monitorują postępowanie egzekucyjne, aktywnie wspierają działania mające na celu odnalezienie majątku dłużnika.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej?

Niepłacący kontrahenci mogą skutecznie utrudnić działalność firmy. Nawet pozornie drobne sumy mogą stać się problemem, zwłaszcza w trudniejszym okresie lub gdy uzbiera się więcej należności. Miejscem, które jako pierwsze warto odwiedzić, jestkancelaria prawna Kraków. Pozwoli to zdobyć dokładne informacje na temat tego, jak wygląda sytuacja z perspektywy prawa. Jeśli zdecydujemy się ściągnąć dług, to wtedy warto skorzystać z pomocy firmy windykacyjnej, która zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z odzyskaniem należności.

Może spodobać Ci się również:

photo 1644675272883 0c4d582528d8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8dmV0fGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDQ1NTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Co to jest nosówka u psa?

1 czerwca 2023

Dawniej choroba ta zbierała śmiertelne żniwo, szczególnie wśród szczeniąt. Dziś na szczęście nosówka nie stanowi już dużego zagrożenia, choć infekcja nadal może się rozwinąć u naszego pupila. Dzięki odpowiednim metodom…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady