wtorek, 20 września 2022r.

Wypalarka plazmowa CNC jaka? Czy wypalarka CNC jest lepsza od laseru CNC?

photo 1488210740273 efea3f883282cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Cięcie metalu to często wykonywana czynność w zakładach produkcyjnych. Do tego celu stosuje się maszyny, które umożliwiają precyzyjną obróbkę metalu. Jednak pomimo dużej dostępności urządzeń do obróbki wiele osób może mieć problem z wyborem konkretnej maszyny.

Przecinarka plazmowa CNC – jaką wybrać?

Wypalarka plazmowa powinna przede wszystkim być funkcjonalna, co w pełni umożliwi korzystanie z tego urządzenia. Prędkość przecinarki plazmowej CNC oraz grubość ciętego materiału to dwa ważne elementy, które powinny zadecydować o wyborze danego urządzenia.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych maszyn wykorzystywanych do obróbki, jednak nie wszystkie z nich są warte uwagi. Kupując wypalarkę CNC, należy się również zastanowić, czy ten rodzaj maszyny będzie odpowiedni do prac, jakie będziemy wykonywać. Do przecinania metalu często wybiera się także laser CNC, który znajduje szerokie zastosowanie w zakładach przemysłowych.

Wypalarka CNC, a laser CNC

Oba wyżej wymienione urządzenia mają podobne zastosowanie, co oznacza, że nasz wybór nie musi ograniczać się do jednej maszyny. Każde z tych urządzeń ma swoje zalety, dzięki czemu możemy kupić sprzęt, który całkowicie spełni nasze oczekiwania.

Laser do cięcia metalu to bardzo popularna obrabiarka, która w precyzyjny sposób umożliwia nam cięcie metalowych elementów. Co więcej, właściciele zakładów produkcyjnych, gdzie stosowane były wyłącznie lasery CNC nie zawsze, są chętni na zakup innych urządzeń, a co za tym idzie ponownie, kupują laser CNC.

Oczywiście należy pamiętać, że wypalarka plazmowa CNC także jest godnym uwagi urządzeniem, ponieważ jej zastosowanie jest niezwykle opłacalne. Zarówno technologia plazmowa, jak i laserowa uważana jest za nowoczesną metodę obróbki metalu, przez co w przypadku prowadzenia zakładu produkcyjnego nie musimy rezygnować z innowacyjnych rozwiązań.

Ostateczny wybór należy do klienta

Każdy zakup urządzenia do obróbki, powinien być dobrze przemyślany z uwagi na to, że sprzęt ten będzie używany przez długi czas. Poza tym maszyna ta będzie stanowiła źródło dochodu dla danego zakładu przemysłowego. Decyzja o zakupie zawsze musi być kwestią indywidualną.

Dodatkowo trzeba dostosować parametry urządzeń do wykonywanych czynności. Koszty zakupu tychże maszyn nie są małe, więc nie można tu dokonać wyboru bez przeanalizowania możliwości, jakie da nam maszyna. Niezwykle ważny jest także czas gwarancji na urządzenie, gdyż wtedy czujemy się znacznie bezpieczniej, jeżeli chodzi o poważne awarie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Co to jest szkło kwarcowe?

1 lutego 2021

Szkło jest jednym z najbardziej popularnych surowców wykorzystywanym w przemyśle. Począwszy od małych elementów dekoracyjnych, przez szklane szybki do wielkopowierzchniowych tafli, szkło znajduje szereg zastosowań pośrednich. Stosując malowanie szklanych butelek,…

Czytaj więcej