poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Z czego zbudowane są nasze meble?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zbudowane są meble tapicerowane, na których tak lubisz odpoczywać? Sofy, kanapy, piękne narożniki, które pomieszczą całe rodziny. Wygodne fotele w sam raz, żeby odpocząć w nich po pracy. Wybierasz wśród różnych stylów i projektów. Decydujesz się na nowoczesne lub praktyczne rozwiązania tych mebli. Rozkładane, z funkcją spania, ze schowkami, rozkładanymi oparciami. Wszystko dla Twojej wygody. Co kryje się u podstaw każdego z tych mebli?

Zaprojektuj swój mebel.

U podstaw kryje się projekt, a ten ma być dopasowany do odbiorcy. Stąd właśnie obok standardowych wymiarów i rozwiązań masz możliwość zamówienia mebla tapicerowanego dopasowanego do Twoich potrzeb. Stawiamy je w różnych pomieszczeniach (salon, biuro, kawiarnia, poczekalnia), dlatego istotne jest, żeby było dokładnie takie jak trzeba. Nie wystawało, nie przeszkadzało, współtworzyło aranżację.

Dzięki temu, że możemy wybierać między stylami (klasyczny, nowoczesny, skandynawski), możemy je łączyć, daje nam to ogromną możliwość stworzenia własnej niepowtarzalnej przestrzeni, w której będziemy czuć się dobrze.

Materiały na mebel tapicerowany.

Podstawa mebla musi być solidna i stabilna. Dlatego stelaż, który ma utrzymać całość i być bazą robiony jest z drewna. Łączy się go najczęściej z płytą wiórową, która też jest produktem drewnopochodnym. Jest to sprasowana pod ciśnieniem mieszanina rozdrobnionych kawałków drewna, które normalnie byłyby odpadem, ale zostały wykorzystane.  Płyta wiórowa jest lekka, co wpływa na ciężar całego mebla, łatwo dostępna w atrakcyjnej cenie, a to przekłada się na cenę produktu finalnego.

Na konstrukcji montowane jest siedzisko, czyli część, która zapewni nam wygodne i miękkie siedzenie. Żeby tak było używa się pianki poliuretanowej typu HR o odpowiedniej gęstości i elastyczności i sprężyn o odpowiedniej twardości. Co nam to daje? Mamy miękkie, ale stabilne siedzisko, które się nie odkształca. Kiedy wstajemy z mebla, pianka wraca do poprzedniego stanu i mebel pozostaje bez wgnieceń. Dodatkowo pianka nie uczula i zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzybów w meblu. W poduszkach oparciowych używa się mieszanki pianki i silikonu, żeby wzmocnić efekt puszystej poduchy i dać jej trwałość.

Materiał, z którego zrobiona jest wierzchnia warstwa naszego mebla, dla naszego oka jest najistotniejsza. Wygląd zależy nie tylko od projektu, ale właśnie od rodzaju tkaniny i jej koloru. Oczywiście liczą się też ozdobne detale, czyli pikowania, ozdobne przeszycia.

Tkanina obiciowa to zwieńczenie dzieła, ale równie ważne dla naszej wygody jest to, co znajduje się pod nią. Cały projekt musi uwzględnić wszystkie po kolei materiały, które zostaną użyte. Od tego zależy lekkość mebla istotna w transporcie, jego cena, a także wygląd ostateczny.

 

 

  

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Jakie lampy LED kupić?

1 lipca 2021

Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę i potrafi zmienić wnętrze nie do poznania. Za pomocą dobrej lampy sufitowej można sprawić, że pokoje nabiorą ciekawego charakteru, dzięki niej można też ukryć zakamarki,…

Czytaj więcej