poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Zamek do drzwi zewnętrznych – na co zwracać uwagę?

Zamek do drzwi zewnętrznych - na co zwracać uwagę?

Dobry producent drzwi zewnętrznych podąża za trendami i wie, że współcześni nabywcy cenią nowe technologie i komfortowe rozwiązania. Jeśli chodzi o zamki do drzwi, obecnie naprawdę można przebierać wśród ich rodzajów i funkcjonalności!

Klasyczny zamek do drzwi dla tradycjonalistów

Jeśli nie lubisz nowoczesnych rozwiązań, smartfon nie jest twoim najlepszym przyjacielem i najlepiej czujesz się, podążając wydeptaną ścieżką – wybierz tradycyjny, klasyczny zamek do drzwi.

Dzięki niemu nie będziesz się martwił, że np. zapomnisz kodu do zamka elektronicznego albo że jego naprawa będzie wymagała kosztownej interwencji fachowca. Producent drzwi, którego wybierzesz, z pewnością podpowie, w jaki sposób przeprowadzać okresową konserwację zamka i jak sobie radzić w razie problemów z jego otwarciem.

Zamek listwowy dla zwolenników bezpiecznych rozwiązań

Wiodący producenci wyposażają swoje produkty w solidne zamki listwowe, gwarantujące bezpieczeństwo i pozwalające zaoszczędzić cenny czas. Drzwi wejściowe do mieszkania składają się z masywnej sztaby i kilku zamków ulokowanych w górnej, dolnej i środkowej części – włamywacz, do ich sforsowania, będzie musiał użyć specjalistycznego sprzętu, co z pewnością zniechęci go do podejmowania takich prób.

Co ważne, takie zamki rygluje się jednym ruchem ręki i jednym kluczem. Jeśli zatem nie lubisz nosić ze sobą całego pęku, a równocześnie kwestie związane z bezpieczeństwem są ci szczególnie bliskie, postaw na nowoczesny zamek listwowy i ciesz się spokojem w swoim domu!

Zamki z czytnikiem linii papilarnych dla miłośników technologii

Przeglądając nowoczesne projekty w katalogach producentów drzwi zewnętrznych, z pewnością natkniemy się na zamki automatyczne. W jaki sposób działają? Mechanizm zostaje wprawiony w ruch przy pomocy silnika elektrycznego – po zamknięciu drzwi są one automatycznie ryglowane. Nie musimy nosić ze sobą kluczy ani martwić się, że gdzieś je zawieruszymy.

Wejście do domu jest możliwe po przeskanowaniu linii papilarnych albo odkodowaniu drzwi ustalonym przez nas hasłem, na przykład za pośrednictwem smartfonowej aplikacji. Zawsze jednak pozostanie też opcja klasycznego otwierania za pomocą klucza. Prostota, wygoda i nowoczesność to najważniejsze wyróżniki automatycznego zamka.

Jak widać, na rynku znajdziemy wiele typów zamków. Jeśli nie mamy pewności, który z nich będzie dla nas najlepszy, zawsze warto skontaktować się z wybranym przez nas producentem drzwi zewnętrznych, który z pewnością pomoże nam wybrać zamek najlepiej dopasowany do naszych potrzeb!

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Ile trwa geometria kół? Sprawdzamy jak przebiega proces

1 maja 2021

Podczas wymiany opon, istotne jest także ustawianie zbieżności kół. To szczególnie ważna czynność, która może wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, a także uniknięcie ewentualnych usterek układu kierowniczego. Nieprawidłowo ustawione…

Czytaj więcej