czwartek, 26 grudnia 2024r.

Co na prezent: seria Gold Panda

automatycznie zapisany szkic

Jak dość czytelnie sugeruje już sama nazwa, omawiane w tym tekście monety bulionowe, wywodzą się z Azji. Konkretnie, są to Chiny. Początki rynkowej obecności serii, sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Seria odznacza się nie tylko dużymi walorami estetycznymi, ale przede wszystkim sporym potencjałem, w kontekście lokowania w nie, swych środków. Choćby z tych dwóch powodów, będzie to świetna inspiracja, w kontekście gwiazdkowych podarunków.

Bez wątpienia, wywodząca się z Państwa Środka seria, jest jedną z tych, przy której tworzeniu wykazano się naprawdę dużą dozą kreatywności. Najbardziej dobitnym dowodem na to jest fakt, że zarówno awers, jak i rewers, stanowią doskonałe nawiązania do kontekstów historyczno-kulturowych, związanych z krajem producenta.

Awers każdej z monet, zdobi widok na Świątynię Nieba (Temple of Heaven). Jest to ogólna nazwa, na kompleks budowli sakralnych, które związane są z taoizmem. Początki świątyni, sięgają czasów średniowiecza. O tym, jak ważna jest ona dla wielu, świadczy to, iż była ona odwiedzana także przez chińskich cesarzy. Odprawianymi tam nabożeństwami, chcieli oni ubłagać bóstwa, o dar bogatych plonów.

Z kolei rewers, zdobią pandy, którym seria zawdzięcza swą nazwę. Pandy, ponieważ zawsze znajduje się tam kilka zwierząt. Tu również taki, a nie inny wybór, w żadnym wypadku nie jest dziełem przypadku. Te skądinąd sympatyczne zwierzęta, kojarzymy właśnie z Chinami. Zresztą właśnie z tym motywem, kojarzona jest wyjątkowość całej serii. Związana jest ona z faktem, że żaden z motywów pand, nigdy nie jest identyczny z tym, jaki został wygrawerowany w poprzednim okresie. Jest to istotne o tyle, iż znacznie podnosi wartość tych chińskich monet bulionowych jako przedmiotów o charakterze kolekcjonerskim. Trzeba wiedzieć, że także w tamtym sektorze rynku, osiągają one niemałe wartości.

Zwykle, ilość kruszcu, jaką znajdziemy w poszczególnych egzemplarzach, wyraża się w uncjach trojańskich. Jedna uncja, to równowartość około 31 gramów. Jeszcze kilka lat temu, seria Gold Panda, także korzystała z uncji, jednak dziś, jednostką tam używaną, są właśnie gramy. Warto o tym wiedzieć.

Opisywaną tutaj monetę, można kupić, zarówno stacjonarnie, jak i poprzez internet. W obu przypadkach nabywca, może liczyć na fachowe doradztwo. Dzięki niemu, o wiele łatwiej będzie można dokonać wyboru konkretnego egzemplarza.

Dodajmy, że kupując monetę online, zostanie ona zapakowana w specjalne pudełko. Ma ono chronić egzemplarze, przed powstaniem różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Można mieć więc pewność, że moneta zjawi się u kupującego w stanie nienaruszonym.

Jeśli interesuje Cię zakup złota od sprawdzonego dealera na rynku metali szlachetnych, warto sprawdzić ofertę firmy Tavex. To właśnie tutaj od ręki lub z wysyłką w 24godziny zakupisz sztabki czy złote monety bulionowe w salonach stacjonarnych lub online. Dodatkowo w oddziałach stacjonarnych, jak na przykład kantor Lublin, wymienisz ponad 65 walut z całego świata.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Monitoring pojazdów gps – jak działa?

1 września 2021

Monitoring gps to nie tylko sposób nawigacji danego pojazdu, ale także możliwość odnalezienia samochodu, jeżeli zostanie skradziony. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na instalację nadajnika gps, co znacznie zwiększa…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady