sobota, 04 stycznia 2025r.

Czy każde braki w uzębieniu można uzupełnić? W jaki sposób można uzupełnić brakujące zęby?

photo 1593022356769 11f762e25ed9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Pacjenci często zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych z powodu braku uzębienia. Uzupełnienie brakujących zębów ma ważne znaczenie, ponieważ dbamy tutaj nie tylko o ładny uśmiech, ale także wiele innych istotnych aspektów. Zarówno prawidłowe przeżuwanie pokarmów, jak i możliwość swobodnego gryzienia, to duże udogodnienie. Czy brakujące zęby można uzupełnić u wszystkich pacjentów, którzy borykają się z tym problemem?

Czy każdy brakujący ząb można uzupełnić?

Pacjenci mogą borykać się z brakiem jednego lub też kilku zębów. Czasami zdarza się, że do gabinetów stomatologicznych zgłaszają się pacjenci z całkowitym brakiem górnego bądź dolnego uzębienia. Czy w każdym z tych przypadków specjalista jest w stanie uzupełnić brakujące uzębienie?

Stomatologia w dzisiejszych czasach oferuje bardzo wiele rozwiązań, które pozwalają na uzupełnienie dowolnej liczby zębów. W zależności od konkretnego problemu pacjenta można dostosować tutaj odpowiednią metodę leczenia. Ponadto wiele różnych sposobów uzupełnienia uzębienia pozwala również na dopasowanie tej konkretnej metody do możliwości finansowych pacjenta.

Wyróżniamy protezy ruchome, uzupełnienia protetyczne stałe. Bardzo trwałym i dobrym rozwiązaniem są także implanty zębowe Wrocław. Wszczepienie implantu w miejsce, gdzie jest całkowity brak zęba wraz z korzeniem, to sposób na trwałe i wieloletnie uzupełnienie.

Od czego uzależniony jest wybór konkretnej metody uzupełnienia uzębienia?

Zanim stomatolog podejmie jakąkolwiek decyzję o zastosowaniu konkretnej metody leczenia, przeprowadza wiele niezbędnych badań. Takie badania pozwalają sprawdzić, w jakim stanie jest uzębienie pacjenta, a także, jaką metodę uzupełnienia brakujących zębów może tutaj wybrać.

Duże znaczenie w wyborze metody uzupełnienia uzębienia ma to, ile pacjent ma stałych zębów, jak duże posiada braki w uzębieniu, w jakim stanie są stałe zęby, ale też to, czy na przykład nie doszło do zaniku kości. Jeśli pacjent chciałby, aby wszczepiono implant zębowy stomatolog, musi zatem dokładnie ocenić, w jakim stanie jest kość. Jeśli doszło do jej zaniku, konieczna będzie odbudowa, czyli augmentacja. W kwestii wszczepiania implantów nie ma rzeczy niemożliwych. Co więcej, można wszczepić dowolną liczbę implantów.

Jeżeli jednak pacjent zdecydowałby się na mostek, powinien posiadać zęby stałe, na których zostanie on osadzony. Jeśli pacjent nie posiada zębów stałych w konkretnych miejscach, może być konieczne osadzenie mostku na implantach. Mostek dentystyczny to również bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeżeli chodzi o uzupełnienie brakującego uzębienia, cechujące się dużą trwałością.

Straciłeś zęba? Ile czasu masz na jego wstawienie?

Każdy brak zęba, powinien zostać uzupełniony przez odpowiednio dostosowaną metodę. Jak wygląda to w przypadku osób, u których do utraty uzębienia doszło kilka lub kilkanaście lat temu?

Tutaj również można uzupełnić brakujące uzębienie. Nie należy jednak zbyt długo zwlekać z uzupełnieniem uzębienia, ponieważ im dłuższa będzie przerwa pomiędzy utratą zęba, a jego wstawieniem, tym trudniejsze może być osiągnięcie zamierzonego efektu.

Może spodobać Ci się również:

Materac nawierzchniowy - na czym polaga jego kontrukcja? Jakie ma zalety?

Materac nawierzchniowy – na czym polaga jego kontrukcja? Jakie ma zalety?

29 czerwca 2020

Chcecie podnieść komfort snu bez dokonywania znacznych zmian w aranżacji mieszkania? Mamy dla Was pomysł na rozwiązanie tej kwestii – materac nawierzchniowy to sposób na poprawienie wygody, zmodyfikowanie w nową…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady