niedziela, 24 listopada 2024r.

Jak zrobić lakier kameleon?

photo 1484136540910 d66bb475348dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxjYXIlMjB2YXJuaXNoaW5nfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTgwMTkixlibrb 1.2.1q80w1080

Standardowo w samochodach osobowych przygotowuje się klasyczny lakier o metalicznym połysku. Właściciele aut, którzy chcą by ich maszyna wyróżniła się spośród tłumu, mogą nałożyć nowoczesną farbę typu kameleon. Mimo nieco odmienionej formule lakier tego typu również uchodzi za dość wytrzymały. W jaki sposób można go przygotować?

W czym tkwi fenomen tego lakieru?

Przede wszystkim to farba, która zmienia swój odcień pod różnym kątem patrzenia. Do tego typu powłok dodaje się zwykle specjalne dodatki z tworzyw sztucznych oraz sproszkowane minerały, które ustawiają się pod różnym kątem w nieco inny sposób odbijając światło. Lakier typu kameleon będzie miał nieco mniej zarysowany połysk, choć nie jest to jednocześnie powłoka matowa.

Dystrybutor lakierów samochodowych oferuje różne rodzaje lakierów typu kameleon, które pozwalają uzyskać optymalny efekt barwny. Choć tego typu powłoka uchodzi za mniej trwałą, również jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Po odpowiednim przygotowaniu powłoka z pewnością utrzyma się na powierzchni karoserii przez wiele lat.

Od czego zaczynamy lakierowanie?

Podstawowym krokiem prac w warsztacie lakierniczym jest przygotowanie powierzchni. Wymiana koloru na stosunkowo nowych elementach karoserii raczej nie powinna sprawić problemu. W tym przypadku wystarczy oczyścić powierzchnię blachy, sprawdzić kondycję poprzedniej powłoki i usunąć ewentualne wgniecenia lub większe defekty.

Obróbka elementów karoserii bardziej zniszczonych wymagać będzie dokładniejszych zabiegów. W tym przypadku musimy przede wszystkim sprawdzić, czy blacha nie uległa w niektórych miejscach korozji. Jeśli zauważymy rdzawy nalot, warto wykorzystać dostępne materiały lakiernicze, takie jak szpachle i zabezpieczyć miejsce ubytku. Następnie całą powierzchnię pokrywamy preparatem gruntującym, który wzmocni strukturę nakładanej później powłoki.

Jak nakładać lakier kameleon?

Technika aplikacji tego typu koloru jest bardzo podobna do klasycznego malowania samochodu. Na początku musimy wyłożyć podkład, a następnie tworzymy warstwę lakieru bazowego, która nada odpowiedni kolor.

Następnie całą konstrukcję zabezpieczamy kilkoma powłokami lakieru bezbarwnego. W tym przypadku warto przygotować nieco grubszą warstwę, ze względu na większą delikatność powłoki typu kameleon. Na samym końcu szlifujemy powierzchnię różnymi rodzajami past po to, by uzyskać optymalny połysk nowego lakieru.

Może spodobać Ci się również:

photo 1600607687939 ce8a6c25118ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxhcGFydG1lbnQlMjBkZXZlbG9wZXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2OTg5MjA5NAixlibrb 4.0.3q80w1080

Mieszkanie na sprzedaż w stanie deweloperskim – czego można oczekiwać i co to jest apartament inwestycyjny?

1 marca 2024

Poszukiwanie idealnego mieszkania często wiąże się z wyborem pomiędzy nieruchomościami w różnych stanach zaawansowania. Jedną z opcji, którą coraz częściej rozważają kupujący, jest mieszkanie na sprzedaż w stanie deweloperskim. Jednak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady