Platfoma low code – co to znaczy?
Nie każdy posiada specjalistyczną wiedzę programisty, która umożliwiłaby stworzenie zaawansowanego skryptu. Są jednak rozwiązania, które ułatwiają zaprojektowanie prostej aplikacji dla biznesu. Platformy niskokodowe, bo o nich tutaj mowa, są cennym narzędziem dla właścicieli biznesów, którzy nie chcą tworzyć własnego zaawansowanego oprogramowania. Na jakiej zasadzie działa platforma low-code?
Czym jest platforma niskokodowa?
To zespół narzędzi, za pomocą których można zaprojektować prosty skrypt funkcjonalnej aplikacji. Najczęściej platforma składa się z szeregu motywów oraz funkcjonalności, których szablon został wcześniej opracowany przez programistów. System umożliwia przygotowanie aplikacji od podstaw, bez znajomości kodu źródłowego i zaawansowanej wiedzy programistycznej.
Takie rozwiązanie pomoże w optymalizacji procesów biznesowych. Platforma Aurea umożliwi zaprojektowanie modelu, który rozwiąże konkretny problem w firmie, np. usprawni elektroniczną obsługę faktur. Interfejs platformy jest prosty i intuicyjny, a większość podejmowanych działań wykonuje się metodą „przeciągnij i upuść”.
Jak wygląda proces tworzenia aplikacji?
Każda platforma typu low-code ma indywidualny zestaw narzędzi, które mogą być wykorzystane do tworzenia aplikacji. Proces rozpoczynamy od narysowania schematu w formie drzewka postępowania, na którym umieszczamy poszczególne kroki skryptu. Na tym etapie możemy również wstępnie przypisać role poszczególnym pracownikom, których chcemy włączyć do systemu.
Po utworzeniu schematu możemy przejść do instalacji aplikacji. W dalszej kolejności sprawdzamy poprawność działania oprogramowania. Jeśli nie będzie żadnych problemów, możemy zastosować je w pracy. Warto podkreślić, że budowę początkowego schematu działania aplikacji można później dowolnie modyfikować i aktualizować.
Dlaczego warto zastosować platformę niskokodową?
Przede wszystkim to zestaw narzędzi, który pomoże zoptymalizować pracę w naszej firmie. Dzięki rozbudowanym narzędziom platforma Aurea ułatwi zaprojektowanie nawet dość skomplikowanych skryptów. Projektowanie i wdrożenie potrzebnych rozwiązań będzie przy tym dużo szybsze i prostsze.
Platforma niskokodowa pomoże ograniczyć koszty obsługi przedsiębiorstwa. Firmy programistyczne często żądają dużych kwot za zakup i wdrożenie zaawansowanego oprogramowania dla biznesu. Z pomocą platformy low-code obniżymy wydatki do minimum. Jednocześnie zapewnimy sobie zestaw narzędzi, które faktycznie wpłyną na automatyzację procesów biznesowych w firmie.
Może spodobać Ci się również:
Wśród wielu zabiegów kosmetycznych, szczególną popularnością cieszą się te, które mają wpływ na odmłodzenie i poprawienie wyglądu skóry. W dzisiejszych czasach nie tylko stosowanie maseczek, czy kosmetycznych zabiegów pielęgnacyjnych daje dobre…
Czytaj więcej