czwartek, 26 grudnia 2024r.

Polerowanie lakieru – co daje i czy jest bezpieczne?

unnamed file 3

W trakcie eksploatacji nasz samochód często narażony jest na mikrouszkodzenia i zarysowania. Niestety, powłoka lakiernicza, nawet ta najtrwalsza nie zapewni doskonałej ochrony. W efekcie, po kilku latach zauważymy wyraźne zmatowienie jej struktury. Sposobów rozwiązania tego problemu jest kilka… Można odnowić warstwę przeprowadzając kompleksowe malowanie, jednak jest to proces dość kosztowny. Lepsze okarze się polerowanie pojazdu. Co ono da? I czy faktycznie warto je zastosować?

Na czym polega proces polerowania?

W dużym uproszczeniu jest to sposób polegający na usunięciu drobnych zarysowań poprzez starcie powłoki do takiego stopnia, aż staną się one niewidoczne. Brzmi prosto? Jednak w rzeczywistości to bardzo trudne zadanie, które wymaga wprawy…

Systemy polerskie powinny być obsługiwane przez doświadczoną osobę. Tylko wtedy można będzie odświeżyć powierzchnię bez szkody na strukturze lakieru. Nieodpowiednie ruchy maszyną mogą powodować przetarcia i charakterystyczne koliste, białe odbarwienia, które widoczne są doskonale pod słońce. Polerowanie wymaga wprawy i cierpliwości – to długotrwały proces, który musi być wykonany w staranny sposób.

Jak przeprowadza się polerowanie?

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić pojazd. Mowa tutaj nie tylko o standardowym myciu – należy usunąć wszelkie zabrudzenia, również te niewidoczne dla oka i odtłuścić powierzchnię. Następnie można zastosować odpowiednie pasty polerskie. Hurtownia udostępnia szeroki zakres akcesoriów, które sprawdzą się zarówno do wstępnego, jak i zasadniczego polerowania.

Proces warto zacząć od ziaren o największej gradacji. Spowodują one starcie większej części lakieru i usuną zarysowania. Następnie dobrze jest przechodzić przez produkty o niższej gradacji, które proponuje hurtownia. Mleczko polerskie jest doskonałe do finalnego czyszczenia karoserii. To ono nada pojazdowi odpowiedniego blasku i usunie wszelkie ostatnie nierówności.

Czy proces jest bezpieczny dla lakieru?

Odpowiednio stosowana maszyna do polerowania samochodu nie powinna wyrządzić szkód. Warto podkreślić, że w trakcie polerowania ścierana jest jedynie zewnętrzna cienka warstwa lakieru bezbarwnego, która stanowi ochronę składnika nadającego kolor. Polerowanie nie wpłynie zatem na zmniejszenie jakości powłoki, a jedynie przyczyni się do wydobycia pierwotnego blasku.

Przestrzegamy jednak, że nie jest to proces łatwy, a polerowanie samochodu bez doświadczenia może spowodować wiele problemów i znacznie zwiększyć koszty usunięcia usterek. Dlatego warto zdecydować się na wsparcie profesjonalistów!

Może spodobać Ci się również:

photo 1580821810660 5486b8e980a6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxkZW50aXN0JTIwc3RvbWFsb2dpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2NDI4MTU0NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Chirurgia stomatologiczna – kiedy potrzebny jest chirurg stomatolog?

1 października 2024

Chirurgia stomatologiczna jest jedną z najważniejszych dziedzin stomatologii, zajmującą się leczeniem skomplikowanych przypadków w obrębie jamy ustnej, których nie można rozwiązać za pomocą standardowych metod. Chirurg stomatolog to specjalista, który…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady