Zatrucie pokarmowe u psa. Czy konieczna jest pomoc weterynarza?
Zatrucie pokarmowe to problem, który występuje nie tylko u ludzi, ale też u psów i innych zwierząt. Do zatrucia prowadzą najczęściej błędy żywieniowe czworonoga. Zdarza się, że pies zje coś, czego nie powinien zjeść bądź opiekun nieświadomie da mu produkt, który zaszkodzi. Dowiedz się, więcej na temat zatrucia pokarmowego u psa i sprawdź, jakie kroki, należy podjąć w takiej sytuacji?
Co zrobić, gdy pies się zatruje?
Organizm psa jest bardzo wrażliwy. Nic więc dziwnego, że nawet niewielka ilość niewłaściwego jedzenia może zaszkodzić. Co należy zrobić w momencie, kiedy dojdzie do zatrucia u naszego psa?
Jedynym i najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wizyta u weterynarza. Przychodnia weterynaryjna Kraków to specjalistyczny gabinet, gdzie zostanie udzielona pomoc Twojemu zwierzakowi.
Nigdy nie wiemy, jak będzie przebiegać zatrucie. Z tego też powodu, warto skontaktować się ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad, zbada psa i wdroży odpowiednie leczenie. Rozpoczęcie leczenia wpłynie na lepsze samopoczucie psa, zmniejszając lub niwelując całkowicie nieprzyjemne dolegliwości.
Jakie czynniki mogą doprowadzić do zatrucia u psa?
Do zatrucia może doprowadzić wiele czynników. Może być to zjedzenie przez psa czegoś na spacerze. Mogą przyczynić się do tego także pokarmy znajdujące się w domu np. słodycze, cebula, winogrono, czosnek, awokado.
Należy uważać także na trutki na szczury, środki czystości, czy inne podobne produkty. Spożycie ich przez psa może nieść naprawdę poważne konsekwencje.
Czasami nawet my sami nie wiemy, że coś może zaszkodzić naszemu psu i chociaż nie chcemy zrobić mu krzywdy, możemy nieświadomie doprowadzić do zatrucia. Pies powinien jeść wyłącznie pokarmy dla niego przeznaczone. Są one bardzo odżywcze i korzystnie wpływają na zdrowie każdego czworonoga.
Jak długo może trwać zatrucie u psa?
Na to, jak długo będzie trwało zatrucie u psa, wpływa wiele czynników. Problem ten może trwać kilka godzin lub nawet kilka dni, w zależności od tego, co zjadło zwierze i w jakiej ilości.
W tym czasie bardzo ważne jest Twoje wsparcie i postępowanie zgodnie ze wskazówkami weterynarza, jeżeli jesteś już po wizycie. Ponadto trzeba obserwować psa, a w razie, gdy objawy nie ustąpią lub co gorsza, będą się one nasilać, konieczna będzie kolejna wizyta. Niektóre zatrucia mogą przebiegać bardzo ciężko i mogą powodować one wiele bardzo nieprzyjemnych dolegliwości u czworonoga.
Może spodobać Ci się również:
Szkło jest jednym z najbardziej popularnych surowców wykorzystywanym w przemyśle. Począwszy od małych elementów dekoracyjnych, przez szklane szybki do wielkopowierzchniowych tafli, szkło znajduje szereg zastosowań pośrednich. Stosując malowanie szklanych butelek,…
Czytaj więcej