niedziela, 12 maja 2024r.

Ile jest pytań teoretycznych na egzaminie na prawo jazdy kat. B?

Ile jest pytań teoretycznych na egzaminie na prawo jazdy kat. B?

W dzisiejszych czasach prawo jazdy to niezwykle użyteczny dokument, który ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Posiadanie własnego samochodu i możliwość poruszania się nim każdego dnia są szczególnie przydatne w sytuacji, gdy mieszkamy w dużych miastach, takich jak Kraków. W tego typu aglomeracjach bardzo często kurs na prawo jazdy to konieczność już w bardzo młodym wieku. Co więcej, wielu pracodawców wręcz wymaga umiejętności prowadzenia auta. Dlatego tak ważne jest, by zawczasu pomyśleć o zapisaniu się do osk i odpowiednim przygotowaniu do egzaminu. Dla wielu z nas nauka jazdy i sprawdzian przyszłego kierowcy stanowi ogromny stres. Często zdarza się tak, że jesteśmy zmuszeni podchodzić do niego wielokrotnie. Jak uniknąć niepotrzebnego stresu, a na egzaminie czuć się nieco pewniej? Przede wszystkim warto zapoznać się dokładnie z przebiegiem zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej.

Egzamin teoretyczny – jak przebiega?

Pierwszym etapem uzyskiwania prawa jazdy kat. B jest sprawdzenie teorii. Należy zatem podejść do testu, który składa się z 32 pytań. 20 z nich dotyczy podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa poruszania się na drodze, a 12 – wiedzy specjalistycznej. W pytaniach podstawowych mamy tylko dwie opcje odpowiedzi: tak lub nie. Pytania specjalistyczne są natomiast w formie testu jednokrotnego wyboru – musimy wybrać jeden z trzech wariantów: A, B lub C. Jeżeli uda nam się udzielić wszystkich poprawnych odpowiedzi, możemy zdobyć łącznie 74 punkty. Aby uzyskać wynik pozytywny, konieczne jest uzbieranie 68 punktów. Cały egzamin teoretyczny trwa 25 minut. Gdy uda nam się osiągnąć wymaganą liczbę punktów, możemy udać się na praktyczną część.

Jak przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

W celu zaoszczędzenia sobie stresu warto dobrze się przygotować. Nie jest to trudne, ale wymaga sporo zaangażowania. Przede wszystkim należy zapoznać się z wszelkimi regułami panującymi w ruchu drogowym, a także przypomnieć sobie kilka zasad dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Później możemy przejść do rozwiązywania przykładowych testów. Istnieją strony internetowe i aplikacje mobilne, dzięki którym mamy dostęp do oficjalnej bazy pytań egzaminacyjnych. Warto poświęcić na nie trochę czasu i rozwiązywać testy jeszcze w czasie, gdy kontynuujemy kurs nauki jazdy. Jeżeli natomiast po ukończeniu go wciąż nie czujemy się pewnie za kierownicą, a parkowanie lub jazda po łuku wciąż sprawia nam problem, warto dokupić kilka dodatkowych godzin, które oferuje nasza szkoła jazdy. Dobre przygotowanie do teoretycznej i praktycznej części egzaminu to klucz do sukcesu. Im więcej czasu poświęcimy na naukę, tym większe prawdopodobieństwo, że już za pierwszym razem uda nam się zdobyć upragnione prawo jazdy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1643300121639 ed8cbf3e607dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3NHx8c3RvbWFsb2dpY2FsJTIwZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjU0Mjc2MDQyixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem? Jakie korzyści płyną z leczenia kanałowego pod mikroskopem?

1 czerwca 2022

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to bardzo nowoczesna metoda. Dzięki temu można uratować ząb, który jest w bardzo złym stanie. Tego typu zabiegi pomimo tego, że są popularne wiążą się z…

Czytaj więcej