poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Jak szybko wysuszyć buty? Sprawdzamy popularne sposoby

photo 1587855049254 351f4e55fe2acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1M3x8bmlrZSUyMGFkaWRhcyUyMHNob2VzfGVufDF8MHx8fDE3MDM3NzIzMTl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przemoczone obuwie może szybko stracić swoje właściwości. Wilgoć niekorzystnie wpływa na strukturę włókien i łączenia, dlatego powinniśmy jak najszybciej reagować w takiej sytuacji. Jeśli nie mamy w planie wykorzystać produktów w najbliższym czasie, wystarczy odłożyć je w suche przewiewne miejsce. Co, jednak gdy za chwilę będziemy ich potrzebować?

Kaloryfer to nie jest dobry pomysł

Stawianie mokrego obuwia przy bezpośrednim źródle ciepła może zniszczyć strukturę włókien cholewki. Takie działanie przyczynia się do powstawania spękań na butach i osłabienia połączeń między poszczególnymi ich częściami. Kardynalnym błędem będzie również ustawianie produktów w bezpośrednim sąsiedztwie pieca grzewczego, na którym temperatury mogą być znacznie wyższe.

Sklep internetowy z butami markowymi zaleca zastosować inne metody osuszania obuwia. Najlepszym sposobem jest ustawienie produktów w suchym miejscu i odczekanie, aż woda samoistnie wyprawuje. Możemy wcześniej wyciągnąć wkładki i sznurówki oraz szeroko rozsunąć cholewkę, by ułatwić ucieczkę wody z wnętrza obuwia.

Co zrobić, gdy potrzebujemy buty na już?

W skrajnej sytuacji można wykorzystać suszarkę do włosów. Musimy jednak pamiętać o tym, by obchodzić się z nią delikatnie, ponieważ zbyt gorące powietrze wtłaczane do środka cholewki może nas poparzyć. Najlepiej trzymać wylot strumienia w niewielkiej odległości od cholewki i przez kilkanaście minut wdmuchiwać gorące powietrze do środka.

Czynność wykonujemy do momentu całkowitego osuszenia cholewki. Sklep z butami sportowymi zaleca wcześniejsze przetarcie butów suchą szmatką po to, by usunąć jak najwięcej wilgoci ręcznie. Niezależnie od sytuacji powinniśmy pamiętać, by ten sposób wykorzystywać tylko w ostateczności, gdy produkty faktycznie są nam bardzo potrzebne.

Jeśli mamy więcej czasu lepiej zastosować inne metody

Wilgoć z wnętrza cholewki doskonale wyciągnie pognieciony papier. Wystarczy, że wypełnimy nim wnętrza butów i pozostawimy je w suchym miejscu na pewien czas. Możemy również wykorzystać ziarna ryżu, które mają silne działanie higroskopijne.

Jeśli nie planujemy korzystać z obuwia w najbliższym czasie możemy wykorzystać naturalny efekt parowania. Wystarczy więc pozostawić buty w suchym i przewiewnym miejscu do czasu wyschnięcia. Później możemy zabezpieczyć cholewkę, pastując jej powierzchnię. Na skórzane buty warto też nałożyć odżywkę, która przywróci materiałowi blask.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Ile kosztuje monitoring GPS samochodu? Czy zawsze warto kierować się ceną?

1 października 2021

Monitorowanie samochodów to coraz popularniejsze rozwiązanie, które daje możliwość lokalizowania tychże pojazdów. Obecnie szeroki wybór zestawów przeznaczanych do monitorowania pojazdów pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady