niedziela, 21 lipca 2024r.

Ile kosztuje wymiana głośnika w iPhone 4s? Możesz go wymienić, gdy dźwięk zaczyna zawodzić

unnamed file

Choć nowoczesne telefony są produkowane w taki sposób, nadal można napotkać na częste usterki w ich obsłudze. Nie inaczej jest w przypadku modelu iPhone 4S, którego użytkownicy często skarżą się na problemy z obsługą dźwięku. Kłopoty wynikają z niesprawnego głośnika, który może utrudniać odbiór multimediów lub przeprowadzenie rozmów telefonicznych. Element jednak można wymienić w autoryzowanym serwisie, przez co problem da się zniwelować. Jak przebiega taki proces? I przede wszystkim: ile kosztuje naprawa?

Jakie są najczęstsze problemy z głośnikiem w tym modelu?

Nieprawidłowa emisja dźwięku to bardzo powszechny kłopot, z którym ma do czynienia wielu użytkowników telefonu. Do najczęstszych oznak uszkodzenia głośnika należy:

  • trzeszczenie podczas emisji dźwięku, które może przybierać różnej skali natężenie,
  • zbyt cichy sygnał podczas rozmów telefonicznych,
  • brak głosu przy prowadzeniu konwersacji, jak i próbie odtworzenia multimediów.

Kłopoty z głośnikiem nie są bezpośrednio związane z uszkodzeniami mechanicznymi. Co prawda, gdy przeprowadzana jest wymiana wyświetlacza iPhone po poważniejszym obtłuczeniu, warto profilaktycznie wymienić również element emitujący dźwięk. Głośnik może jednak ulec awarii również w wyniku zabrudzenia gniazda, a także działania wilgoci.

Na kłopoty z głośnikiem możliwość naprawy

Problemy z dźwiękiem da się w prosty sposób rozwiązać. Serwisy komórkowe udostępniają opcję wymiany uszkodzonego elementu, dzięki czemu można przywrócić pierwotną jakość dźwięku. Nowoczesne telefony, w tym wspomniany model posiadają system głośnikowy zintegrowany z panelem dotykowym, aby więc go naprawić, trzeba również dokonać demontażu ekranu.

Wymiana głośnika iPhone to nie wszystko, trzeba jeszcze sprawdzić skuteczność procesu. Po zakończonej operacji, serwis dokona testów i oceni stan działania nowego elementu. W przypadku dalszych problemów, trzeba będzie zastosować dalsze metody naprawy, lub ponowny demontaż głośnika.

Ile to kosztuje?

Naprawa lub wymiana głośnika iPhone nie jest wymagającym zadaniem, toteż jego koszt jest stosunkowo niski. Zwykle serwisy proponują takie usługi za opłatę wynoszącą średnio 70 zł. Do tego niekiedy należy doliczyć koszt samych zamienników, a w przypadku niektórych telefonów również dodatkowe opłaty związane z demontażem ekranu dotykowego.

Niektóre serwisy proponują również możliwość jednoczesnego wykonania kilku operacji. Zalecane jest to szczególnie w przypadku uszkodzeń mechanicznych, kiedy to demontaż wyświetlacza, głośnika czy wymiana baterii iPhone może okazać się niezbędna.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jak kupić samochód? Na co zwracać uwagę w trakcie zakupu?

1 października 2021

Samochód osobowy może znacznie ułatwić nasze życie. Dlatego tak wiele osób marzy o szybkim nabyciu pojazdu, którym można będzie bezpiecznie jeździć do szkoły czy pracy. Nie należy jednak postępować pochopnie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady