środa, 15 maja 2024r.

Praca na produkcji – ile godzin? Czego należy się spodziewać pracując na produkcji?

photo 1620717160579 0ad5a8422480cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5M3x8d29yayUyMGFnZW5jeXxlbnwxfDB8fHwxNjgyNzY4NTgyixlibrb 4.0.3q80w1080

Praca na produkcji to często spotykane stanowisko pracy. Zazwyczaj mamy tu do czynienia z dużymi zakładami produkcyjnymi działającymi na szeroką skalę. Jak wygląda zatrudnienie w takim zakładzie pracy i ile godzin dziennie muszą pracować pracownicy na produkcji?

Ile godzin dziennie pracy na produkcji?

Osoby zatrudnione na produkcji najczęściej pracują 8 godzin dziennie. Zasada ta jest uregulowana prawnie, a więc pracownik powinien przepracować 40 godzin tygodniowo od poniedziałku do piątku. Warto jednak mieć na uwadze, że czas ten może ulec wydłużeniu do 12 godzin, jednak jest to już kwestia indywidualna i zależy od wewnętrznych przepisów zakładu produkcyjnego.

Poza tym ogromny wpływ ma tu też ilość produkcji, co przekłada się na ilość godzin pracy pracowników. Zdarza się, że w wyjątkowych sytuacjach czas pracy jest wydłużany maksymalnie do 13 godzin, ale ma to miejsce dosyć rzadko.

Pracownik produkcji pomiędzy pracą oraz zmianami musi mieć odpowiednią liczbę godzin przeznaczoną na odpoczynek. Niekiedy pracownik może zostać dłużej w pracy, zyskując tym samym godziny nadliczbowe, które zwiększają w danym miesiącu wynagrodzenie.

Na jakich zmianach mogą pracować zatrudnieni pracownicy?

W zależności od konkretnego zakładu produkcyjnego można wyróżnić pracę w systemie dwuzmianowym, trzyzmianowym oraz systemie 4-brygadowym. W przypadku systemu 4-brygadowego pracownicy pracują także w soboty i w niedziele. Oczywiście to, w jakie dokładnie dni dana osoba będzie musiała przyjść do pracy uzależnione jest od ustalonego grafiku.

Jeżeli praca na produkcji nas zainteresowała bardzo ważne jest zastanowienie się, czy różne zmiany będzią dla nas odpowiednie. Niekiedy pracownicy muszą pracować również na zmianach nocnych. Praca na zmianach nocnych nie jest dobra dla każdego, a więc trzeba się tutaj przeanalizować tę formę pracy.

Praca na produkcji – dla kogo skierowane jest takie zatrudnienie?

Jeżeli szukamy pracy, a zatrudnienie w systemie kilkuzmianowym nam nie przeszkadza nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracować na produkcji. Taka praca wiąże się z dobrymi zarobkami oraz możliwością awansowania na wyższe i lepiej płatne stanowiska pracy.

Poza tym można również liczyć na różne profity, co wiąże się z dodatkowymi środkami finansowymi. Trzynaste wynagrodzenie, czy świadczenia na święta to tylko niektóre z korzyści, na jakie mogą liczyć pracownicy zatrudnieni na produkcji. Dodatkowe świadczenia wpływają na większe dochody, co ma ogromne znaczenie dla pracowników.

Może spodobać Ci się również:

photo 1560448076 957f79776e95cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4MHx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2NzgyNzM5MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Mieszkanie inwestycyjne – idealny sposób na stały dochód. Dowiedz się, jakie korzyści wynikają z takiej inwestycji

1 lutego 2024

Szukając sposobu, w jaki najlepiej zainwestować swoje pieniądze często spotykasz wiele różnych ofert, które zachęcają do inwestycji. Obawiasz się jednak, że niektóre z nich mogą wiązać się ze znaczną stratą…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady